Krótka historia zespołu

„Góry to nie tylko skały, lasy, piękne polany, ale przede wszystkim ludzie, z którymi wędrujemy, których spotykamy na szlaku, w ciepłym schronisku. To także ci, którzy czekają na nasz powrót do domu. Góry to poezja śpiewana przy ogniskach – tworzona często spontanicznie w wyniku przeżywania tego niezwykłego piękna i zawsze w uwielbieniu dla Stwórcy.”

„Mieszkałem kiedyś w domu przy zielonym szlaku. Każdego dnia, przez wiele dobrych lat, wychodziłem na ten szlak, który prowadził mnie w stronę miasteczka lub w stronę gór. Każdy dzień miał w nim swój początek i swój koniec.”
(z pamiętnika)

Pierwsze piosenki skomponowane przez gitarzystę Radka Partykę i aranżowane przez Michała Myśliwca do słów najpiękniejszych tatrzańskich wierszy miały być niebanalnym hołdem dla uczczenia setnej rocznicy śmierci wybitnego kompozytora i niezwykłego człowieka gór – Mieczysława Karłowicza. W styczniu 2009 obaj muzycy otrzymali nagrodę specjalną na krakowskim przeglądzie „Powrót do korzeni” a gdy na jesienią dołączyła do nich Agnieszka Beniowska (wokal), cala trójka ruszyła „zielonym szlakiem” w liryczną wędrówkę przez najpiękniejsze miejsca gór, kreślone piórem Tetmajera, Asnyka, Wojtyły, Lieberta i innych. Brzmienie zespołu dopełniła swoimi skrzypcami w 2013 roku Asia Kantor czyniąc z niego projekt muzyczny w pełni dojrzały.

Delikatne, pełne ciepła piosenki są wciąż jeszcze poszukiwaniem przez muzyków własnej artystycznej drogi, niemniej oni już wiedzą, że to co najważniejsze jest w nich samych: wzajemna przyjaźń i wspólny szlak.

W czasie swojej działalności zespół zagrał kilka koncertów w niezwykłych miejscach, a nawet w samym sercu Tatr. Były to:

  • Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach
  • Muzeum miejskie „Dom Grecki” w Myślenicach
  • Urząd Miasta Krakowa
  • Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach
  • Schronisko PTTK na Kudłaczach
  • Schronisko PTTK na Rycerzowej
  • Schronisko PTTK na Ornaku

Zespół często koncertuje w krakowskich klubach związanych z piosenką turystyczną: Wręga i Bukowina.