Muzycy Zielonego Szlaku

Radek Partyka
lider zespołu
instrument: wokal, gitara klasyczna, gitara akustyczna
zawód wyuczony: dyplomowany gitarzysta
zawód wykonywany: nauczyciel, muzyk, bard

To niezwykły, wrażliwy i skrajnie dobry człowiek. Zwykle nieobecny, zamyślony, jakby z boku. Czerpie ze świata tylko to, co prawdziwe i wartościowe. Zafascynowany górami i ludzkimi relacjami w górach. Turysta, podróżnik, miłośnik Tatr. Nie wstydzi się być patriotą we własnym kraju. Romantyk zapatrzony w niezwykłe życie Mieczysława Karłowicza. Przeżywa góry jak młodopolscy klasycy – bez względu na miejsce i czas. Oszczędny w słowach, więc jak na razie nie tworzy własnej poezji. Zafascynowany jest pięknem tego, co już kiedyś napisano. O muzyce wie wszystko: jest znawcą i cierpliwym pedagogiem. To z Jego fascynacji zrodził się Zielony Szlak. Jest jego założycielem, liderem, dobrym duchem. W zespole jest kompozytorem i wykonawcą. Gra na gitarach, śpiewa, dba o wysoki poziom wykonywanych przez cały zespół utworów. Skoncentrowany na detalach, harmonii, rytmie. Jest twarzą zespołu, zajmuje się organizacją koncertów, relacjami zespołu ze światem materialnym i duchowym. W środowisku muzyków nosi zaszczytny tytuł barda, choć jest zawodowym i dyplomowanym muzykiem.

Agnieszka Beniowska
instrument: wokal, flet poprzeczny
zawód wyuczony i wykonywany: studentka

Ścisła, sumienna, dokładna, kobieca. Miała być świetnym inżynierem, ostatecznie jednak wybrała filozofię i pedagogikę. Od dawna zaangażowana w środowisko muzyki chrześcijańskiej. Wiele potrafi, więc prowadzi warsztaty muzyczne by tą wiedzę przekazać innym. Marzy, by kiedyś stanąć za pulpitem dyrygenckim i… dąży do tego celu. Można ja czasem spotkać na górskich szlakach i pielgrzymkowych bezdrożach. Przyniosła do zespołu swój ciepły i łagodny głos, nowe brzmienia i nowego ducha. Posiadaczka kapryśnego radzieckiego fletu, na którym – jak mówi – nie jest w stanie jednocześnie grać i śpiewać. Prowadzi biuro zespołu dbając o dobrze prowadzony śpiewnik, plakaty, program koncertów. Podpowiada Radkowi kiedy założyć kapodaster a Michałowi tonację następnego utworu. Organizowała nagranie płyty.

Michał Myśliwiec
instrument: piano, gitara, akustyk zespołu
zawód wyuczony: informatyk
zawód wykonywany: przedsiębiorca, przewodnik górski

MichałMówi, że nigdy nie chciał być artystą, ale jakoś nie wyszło. Konkretny, odpowiedzialny, stabilny, z tej ziemi – jednym słowem podtatusiały. Podjął się trudnej społecznej misji bycia pracodawcą. Społecznik i idealista mimo wszystko, od zawsze związany z muzyka i z górami. Działa w Polskim Towarzystwie Tatrzańskim – najstarszym polskim towarzystwie turystycznym. Licencjonowany przewodnik górski i pasjonat górskiej fotografiki. Jest zafascynowany jazzem, z którego czerpie manierę septym wielkich, synkopowanych wstawek i niechęć do zamkniętej formy. W Zielonym Szlaku zajmuje się problemami technicznymi, nagłośnieniem, prowadzi stronę (czasem) oraz gra na klawiszach. Powiedział, że nigdy, przenigdy, nie pójdzie w góry z pianinem. Żyje z dystansem do siebie, więc jego mottem artystycznym jest fragment z piosenki „Uno momento mortis” Grzegorza Turnaua: „Nim wykonasz pieśń pomyśl i sprawdź, czy nie piękniej zrobi to szpak”.

Joanna „Asia-Skrzypasia” Kantor
instrument: skrzypce
zawód wyuczony i wykonywany: studentka kulturoznawstwa, nauczycielka muzyki

asia-skrzypasiaAsia naprawdę świetnie gra. Wszystko. Od klasyki, przez irlandzkie jigi i reele po grane ze słuchu covery piosenek turystycznych. Do tego ma opanowaną do perfekcji teorię muzyki i studiuje kulturoznawstwo. Jednym słowem, pełna profeska. Doprawiła brzmienie zespołu i nadała mu nowy wymiar. Dzięki niej, Zielony Szlak stał się projektem dojrzałym. Ale też sama Asia zyskała na tym spotkaniu: powoli odkrywa urok górskich wycieczek i jest wciągana przez Michała do górskiej sekty zwanej Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. W zespole, prócz grania na skrzypcach, zajmuje się planowaniem setów koncertowych. Uwielbia fioletowy kolor i ma niezwykły, ciepły uśmiech.