Zielony Szlak w Bibliotece Pedagogicznej

W Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach 17 maja odbył się koncert zespołu muzycznego „Zielony Szlak”. Zespół tworzą trzy osoby: Agnieszka Beniowska (śpiew), Michał Myśliwiec (instrumenty klawiszowe) i Radosław Partyka (gitara, śpiew) – na zdjęciu. Razem grają od października 2009 roku i w swoim repertuarze mają przede wszystkim poezję śpiewaną i piosenki o tematyce górskiej.

Zespół debiutował w Bibliotece Pedagogicznej zimą 2010 roku – wtedy można było usłyszeć m. in. piękne kolędy – te tradycyjne i te mniej znane, a widzowie wtórowali solistce w wykonaniu niektórych z nich. Ciepłe przyjęcie i zainteresowanie publiczności spowodowało, że bez trudu udało się namówić członków zespołu do powtórnego występu. Tym razem, ponieważ czas jest wiosenny, dominowała poezja śpiewana i tematyka górskich wędrówek. W czasie koncertu zespół zaprezentował ciekawy i urozmaicony repertuar. Można było usłyszeć m. in. śpiewaną wersję wierszy Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Jana Twardowskiego, Jerzego Lieberta i Karola Wojtyły. Autorem muzyki do wszystkich wykonywanych piosenek jest Radosław Partyka.

Skupienie i zaangażowanie muzyków oraz odpowiedni dobór utworów potrafił wytworzyć bardzo ciepłą i miłą atmosferę w czasie koncertu. Czas upływał niespostrzeżenie a kolejne piosenki kazały coraz bardziej oddalać się od codzienności i przenosiły publiczność w piękne górskie pejzaże. Artystom można tylko pogratulować umiejętności stworzenia takiego nastroju. Mam nadzieję, że zespół „Zielony Szlak” zaprezentuje się jeszcze nie raz myślenickiej publiczności oferując repertuar alternatywny do popularnych trendów muzycznych lansowanych przez massmedia.

Dorota Kamińska
(artykuł ukazał się w tygodniku Gazeta Myślenicka nr 24/2010 z dnia 01.07.2010)

Dodaj komentarz